Další mistrovský titul pro TK Fortuna Zlín!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 3.2.2020 11:06

Své první individuální mistrovské medaile v LAT si vytancovali Patrik Pařízek a Nela Kapušňáková. Ve finále MČR STT Marek Jančík a Tereza Zmeškalová.

Patrik Pařízek s Nelou Kapušňákovou zvítězili v pražské Lucerně na Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích v kategorii Junior I. Loni ještě dětský pár podal výborný výkon a v silné konkurenci finálových a starších soupeřů zvítězil ve 4 tancích z 5 a získal tak cennou zlatou medaili.

Troška pověstného štěstí chyběla dalším dvěma párům ve stejné kategorii. Hubert Poštulka s Nelou Šalomounovou zůstali těsně za postupem do druhého kola na děleném 22. místě a naši nejmenší tanečníci, Marek Jančík s Terezou Zmeškalovou, na 28. místě. Všichni podali velmi pěkný výkon a jakmile naberou ještě trošku sebevědomí, můžeme se těšit na výrazný posun výsledkovou listinou směrem vpřed.

Skvěle se vedlo taky trenérkám našich párů. Mistry ČR v kategorii Dospělí se stali Tereza Florová a George Edward Sutu, na 5. místě ve finále se umístila Karolína Veselá a Marian Michňa.

Za necelý měsíc nás čeká Mistrovství ČR ve standardních tancích, které proběhne v nedalekých Otrokovicích. A my se těšíme na další taneční souboj o příčky nejvyšší.

Děkuji všem tanečníkům za vynikající reprezentaci TK Fortuna Zlín, rodičům za neutuchající podporu dětí a trenérům za výbornou přípravu.

Radek

FB_IMG_1580572088328.jpg

Úspěšné Mistrovství ČR ve standardních tancích pro Marka a Terezku.

V sobotu 29. 2. 2020 se v Otrokovicích uskutečnilo Mistrovství ČR ve standardních tancích.
Nejsilnější zastoupení jsme měli v kategorii Junior I, kde se k velkému úspěchu protancovali Marek Jančík a Tereza Zmeškalová, kteří se po vynikajícím výkonu umístili na finálovém 5. místě, když se jim podařilo posbírat i několik jedniček a k medailových příčkám to neměli daleko. V semifinále se na 9. místě umístili Patrik Pařízek a Nela Kapušňáková a těsně před jeho branami smolně uvízli na 13. místě Hubert Poštulka a Nela Šalomounová.  I za tyto výsledky si však v poli 30 nominovaných párů zaslouží naši tanečníci velkou pochvalu. Za své výkony si zaslouží pochvalu i náš nejmladší taneční pár Tobias Riessler a Amálie Hladká, kteří na svém prvním mistrovství nepostoupili do čtvrtfinále, ale jejich výrazné zlepšení je velkým příslibem pro budoucnosti. Své působení ve starší kategorii  Junior II zahájili Šimon Brdička a Lucie Kryštofová pěkným 19. místem.  V hlavní kategorii Dospělých si nevedli špatně Matyáš Paulík s Veronikou Wolfovou, ale v těžké konkurenci to stačilo pouze na 29. místo. Výbornou 9. příčku vytancovali naši dlouholetí reprezentanti  Jiří Jalůvka a Natálie Výduchová, momentálně studující v Brně a nastupující v barvách Starlet Brno TK Orel Telnice. Děkuji všem párům za skvělou reprezentaci, rodičům a sponzorům za podporu, trenérům za výbornou přípravu.  Brzy nás čeká poslední individuální mistrovství a to v kombinaci 10 tanců. Pracujeme tedy dál a těšíme se na další, nejen mistrovské, úspěchy našich skvělých tanečníků.

Děkujeme za podporu v uplynulé taneční sezóně


Činnost Tanečního klubu Fortuna Zlín je spolufinancována Zlínským krajem a podporována statutárním městem Zlín.

Kontaktujte nás

Ing. Radek Felcman
+420 776 771 323
radek.felcman@tkfortuna.cz

Fakturační adresa

Taneční klub Fortuna Zlín z.s.
Filmová 412
76001 Zlín

IČ: 48472166
DIČ: CZ48472166 (není plátcem DPH)