Aktuality z TK Fortuna Zlín

Zásadní změny z jednání Prezidia 18 ze 17.11.2014

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 18.11.2014 9:27

Na jednání prezidia ČSTS v Brně byly mimo jiné schváleny změny:

- ve finále Mistrovství ČR se tancuje celé Paso doble

- porota pro Mistrovství ČR starší 70 let podléhá od roku 2016 schvalování prezidiem a nutnosti doložení potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře

- schválení platnosti překladu Pravidel pro oblečení WDSF platných od 1.1.2014 pro soutěže ČSTSPriloha_3_Pravidla_pro_obleceni_.pdf

Zobrazit samostatně »


K dispozici ŠATNÍ SKŘÍNĚ pro tanečníky!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 31.10.2014 12:56

Stále je k dispozici v tanečním studiu posledních pár zamykatelných šatních skříní pro tanečníky. Zájemci se hlaste na 776 771 323 u RF.

Rozměry šatních skříní 26 x 114 x 49cm (š x v x h). Počet 14. K dispozici ještě 10 ks.

Pololetní pronájem (5 měsíců) 600,- Kč.

Roční pronájem  (12 měsíců) 1000,- Kč.

V případě ročního pronájmu je každý další rok ponížen o 200,- Kč až do minimální výše 500,- Kč za rok.

V případě ztráty klíče úhrada výroby nového.

Zobrazit samostatně »


Změny při vytváření tanečního profilu tanečního páru na www.tkfortuna.cz

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 19.8.2014 10:41

Tyto změny mají vliv především na přihlašování na individuální lekce a dále pak na zveřejňování fotografií tanečních párů. Prosím o doplnění! Děkuji.

Vážení přátelé, došlo k několika úpravám při vytváření
profilů tanečních párů TK Fortuna Zlín. Změny jsou zejména v tanečních párech, jejich přihlašování a zveřejňování profilů.

Největší změny jsou uvnitř a pro uživatele téměř neviditelné, ale bez kompletního vytvoření tanečního páru nebude možné třeba přihlášení na individuální lekce.

- taneční profil je nyní kompletně vyčleněn do menu Taneční profil (http://www.tkfortuna.cz/profil-tanecni.php).

- pro vytvoření páru je nutný souhlas protějšku - dokud neodsouhlasí žádost, která mu přijde na mail, pár není veřejný

- při akceptaci žádosti jsou smazány původní taneční páry vč. fotek

- partner může rušit žádosti o lekce, které vytvořil jeho protějšek

- prosím o uveřejňování pouze kvalitních a vkusných fotografií, jinak budou odstraněny

- fotografie průběžně aktualizujte

- pokud nemají páry kvalitní fotografie, obraťte se prosím na mou osobu, případně uveřejněte civilní společné foto.

V souvislosti s touto změnou je nutné, aby členové TK provedli kontrolu a případné chyby opravily. Také žádáme o aktualizaci údajů.

Děkujeme za pochopení.

Zobrazit samostatně »


Zásadní úpravy legislativy ČSTS od 1.1.2015

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 22.7.2014 16:44

Na základě posledního jednání prezidia PR16 byly schváleny zásadní změny Soutěžního řádu, které budou umožňovat od 1.1.2015:

- rozdělení dětských kategorií na STT a LAT
- účast kat. Děti-II na soutěžích Jun-I

- nositelem vytančené třídy je i partnerka

- losování poroty MČR je posunuto na rok konání mistrovství

Více podrobností viz. zápis z jednání  Prezidia ČSTS http://www.csts.cz/cs/Files/GetFile/999 .

Vedoucí oblasti porotců ČSTS Ing. Radek Felcman

Zobrazit samostatně »


Rekordní medailové žně pro TK Fortuna na MČR družstev!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 18.5.2014 16:42

V sobotu 18.5. 2014 proběhlo v Otrokovicích Mistrovství ČR družstev.

I přes to, že většina našich družstev tančila s věkovým
hendikepem (mladší tanečníci v kategorii věkově starších soupeřů), dokázali jsme vybojovat dvě stříbra a dva bronzy! Celkem nás reprezentovalo devět družstev a zastoupení jsme měli úplně ve všech věkových kategoriích. Kromě vynikajících medailových úspěchů jsme vytancovali i další pěkná umístění. Naše páry tancovaly fantasticky a mnozí tanečníci předvedli téměř životní výkony. Nejprve pár slov k medailistům. Patří jim velký obdiv také proto, že všichni tancovali zároveň ve dvou věkových kategoriích a nastoupili celkem k 40 tancům! Statečně bojovali, vydali ze sebe všechno a po dvanácti hodinách na tanečním parketu odjížděli s medailemi na krku.

Stříbro ve standardu i latině vybojovalo družstvo A v kategorii junioři: Alexander Kalist – Karolína Kouřilová, Jiří Jalůvka – Natálie Výduchová, Jakub Zaorálek – Nikola Teplá a Jan Stržínek – Sarah Zemanová.

Bronz ve standardu i latině vybojovalo družstvo A v kategorii mládež: David Felcman – Kateřina Mičová, Matěj Očenášek – Eliška Koldová, Alexander Kalist – Karolína Kouřilová a Jiří Jalůvka –Natálie Výduchová.

Radost nám udělalo i družstvo dospělých A ve standardních tancích, které se probojovalo do semifinále a 10. místo a hlavně neuvěřitelné výkony jednotlivých párů nás nadchly. Sami tanečníci si dělali legraci, že na družstvo složené z jednoho seniora (Zbyněk Krajča – Michaela Ochmanová), jednoho latináře (Tomáš Vořechovský – Karolína Koutná) a dvou mládežníků (David Felcman – Kateřina Mičová a Matěj Očenášek – Eliška Koldová) je to úžasný výsledek :o). A taky že ano!

V latině dospělých jsme nastoupili s družstvem: Tomáš Vořechovský – Karolína Koutná, David Felcman – Kateřina Mičová, Matěj Očenášek – Eliška Koldová a Jakub Nožička – Kateřina Rabušicová. Tomáš s Kájou na parketu zářili a posbírali téměř všechny možné křížky, ale ostatní ve svých těžkých skupinách už tak úspěšní nebyli a postup do finále nám utekl o jedno místo. Umístění na 8. místě si ale velmi ceníme.

V kategorii dospělých nás ve standardu reprezentovalo ještě družstvo B: David Mrkos – Eliška Hrbáčková, Petr Zelina – Andrea Dalajková, Jakub Jeřábek – Petra Stehlíková a Michal Pagáč – Helena Šňupíková. Kromě Davida s Eliškou (tř.A) se jednalo o páry třídy B a proti většině párů vyšších tříd neměli příliš šancí. Opět se ale vytáhli skvělými výkony a jsme rádi, že nás reprezentovali.

V neposlední řadě musíme pochválit i naše nejmladší tanečníky. Juniorské družstvo B, složené částečně z dětských tanečních párů, srdnatě bojovalo proti starším, větším a zkušenějším soupeřům. Přes všechny tyto hendikepy posbírali řadu křížků a hlavě cenné zkušenosti, které se jim budou hodit příští rok, kdy už budou nastupovat do této soutěže v pozici favoritů. V tomto družstvu tancovali: David Huslík – Sára Ebringerová, Petr Novák – Veronika Surmařová, Matyáš Paulík – Lucie Masaříková a Matyáš Felcman – Klára Hejná.

Velká gratulace patří všem jmenovaným. Velký dík trenérům, rodičům a ostatním Fortuňákům, kteří nám přišli fandit a drželi nám palce.

Poslední mistrovství je za námi, blíží se prázdniny a nikdy nekončící práce bude pokračovat na letních soustředěních. Tak s chutí do toho! :o)

Zobrazit samostatně »


Tanečníci Tanečního klubu Fortuna Zlín opět zářili na Mistrovství ČR!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 24.3.2014 12:52

V sobotu 22.3. proběhlo v Olomouci Mistrovství ČR v deseti tancích, které přineslo našemu tanečnímu klubu další titul vicemistra ČR.

Stejně jako v latinskoamerických tancích zvedli nad hlavu stříbrný pohár Alexander Kalist a Karolína Kouřilová. Na tomto nejnáročnějším mistrovství, kde musí tanečníci předvést vynikající fyzickou připravenost, se však skvěle ukázali i další fortuňácké taneční páry. Finále si v nové kategorii zatancovali poprvé také mládežníci David Felcman a Kateřina Mičová (6.místo) a junioři jedna Jakub Zaorálek a Nikola Teplá, kterým o kousek utekl bronzový stupínek a k stříbrným medailím ze standardního mistrovství tak přidávají medaile bramborové. Naši nejmladší tanečníci byli opravdu vidět, protože všechny naše taneční páry se v této kategorii probojovaly až do semifinále. David Huslík a Sára Ebringerová skončili na skvělém 12. místě, Petr Novák a Vanesa Holíková ještě o dva stupně lépe, na místě 10. Smutní odjížděli tanečníci z kategorie junior II Jiří Jalůvka a Natálie Výduchová, kterým o jediný křížek unikl postup do semifinálové dvanáctky a s 13. místem nebyli spokojeni, stejně jako Jan Stržínek se Sarah Zemanovou, kteří se umístili na místě 17. Hned ve dvou kategoriích nás reprezentovali Matěj Otčenášek s Eliškou Koldovou. V kategorii mládež si vytancovali 12. místo, v kategorii do 21 let místo 11. Nejtěžší to měli opět reprezentanti hlavní kategorie, Tomáš Vořechovský a Karolína Koutná. V soutěži byl nastaven velmi drsný postupový klíč, který zajišťoval postup pouze úzké špičce párů mezinárodní třídy. Tomáš s Karolínou však bojovali statečně, podali vynikající výkon a odvezli si pěkné 15. místo.

Individuální mistrovství jsou tímto za námi a i na tomto posledním jsem na vás všechny byl moc pyšný. Děkuji vám za skvělou reprezentaci, rodičům za podporu, trenérům za přípravu a pozor - v květnu nás čekají družstva a obhajoba mistrovských pozic! Takže zpátky do práce a v pondělí na viděnou na tanečním parketu :o)

RF

Zobrazit samostatně »


TK Fortuna má další medaili z Mistrovství ČR!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 24.2.2014 9:40

Ani na MČR ve standardních tancích jsme nezůstali bez medaile. V pražské Lucerně tentokrát zazářili Jakub Zaorálek a Nikola Teplá.

Jakub Zaorálek a Nikola Teplá se v kategorii Junior I umístili na fantastickém druhém místě! Velká gratulace patří ale i ostatním. Ve stejné kategorii dosáhl skvělého výsledku David Huslík se Sárou Ebringerovou, když se probojovali do semifinále a skončili na 10. místě. Pěkným postupem do čtvrtfinále doplnili úspěšnou reprezentaci nejmladších tanečníků Petr Novák s Vanesou Holíkovou na 17. místě.

V kategorii starších juniorů nechyběl ve finále Alexander Kalist s Karolínou Kouřilovou. Po vyrovnaném boji si nakonec odvezli 6. místo. Cenné semifinále a 10. místo si vytancoval Jiří Jalůvka s Natálií Výduchovou. Semifinále o kousek uteklo Janu Stržínkovi a Sarah Zemanové, skončili na 15. místě.

O jeden křížek utekl postup do mládežnického finále Davidovi Felcmanovi s Kateřinou Mičovou, ale 8. místo je pro první rok v této kategorii také velkým úspěchem. V kategorii mládež tancovali i Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou, probojovali se do čtvrtfinále a v silné konkurenci zkušenějších párů si odvezli 17. místo.

Nejtěžší úkol měl před sebou v kategorii dospělých Tomáš Vořechovský s Karolínou Koutnou. Převedli pěkné a kvalitní tancování, ale v nabité konkurenci, velkém množství párů na parketě a při zrušení redance to bohužel stačilo pouze na dělené 38. místo.

Radost nám svým vystoupením udělali také senioři. Seniorské soutěže byly letos rekordní počtem zúčastněných párů ve třech věkových kategoriích a ke zhlédnutí byly vynikající výkony, obzvlášť v kategorii Senior I. Proti výrazně zkušenějším párům, z nichž většina drží mezinárodní třídu, statečně bojovali manželé Chudárkovi a Stržínkovi. Tomáš a Martina Chudárkovi zůstali těsně jako první nepostupující do dalšího kola a jejich 21.místo a hlavně množství křížků získaných při prvním startu na MČR je milým překvapením. Pavel a Kateřina Stržínkovi tancovali dokonce jako nasazený pár dokonce až ve čtvrtfinále a odvezli si 17. místo. Znovu musím zopakovat, že většina párů, které skončili před našimi "seniory" tancuje velmi slušně mezinárodní třídu a proto účast a umístění našich párů považuji za úspěšné. To se týká také manželů Mikulkových, kteří nastoupili v kategorii Senior III a zůstali jen malý kousíček za postupem do finále, na 7. místě.

Všem zúčastněným tanečním párům blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci klubu! Rodičům i trenérům děkuji za podporu a těším se na MČR v deseti tancích, které nás čeká v březnu v Olomouci.

Zobrazit samostatně »


Máme vicemistra ČR v latině juniorů!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 27.1.2014 11:48

V sobotu se v Hodoníně uskutečnilo Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích.

Nejcennější výsledek vytancovali Alexander Kalist a Karolína Kouřilová, kteří se stali Vícemistry ČR v kategorii Juniorů II. ke stříbrným medailím blahopřejeme!!! Jen o kousek utekla medaile Jakubovi Zaorálkovi a Nikole Teplé v kategorii Junior I., kde 4. místo je pro tento nově složený pár vynikajícím výsledkem. Další nečekané umístění přivezli David Felcman a Kateřina Mičová, kteří se první rok v kategorii Mládež probojovali až do semifinále a umístili se na 10.místě.

V nejmladší juniorské kategorii zůstali jen malý kousek od semifinále Patrik Navrátil s Veronikou Surmařovou (14. místo) a David Huslík se Sárou Ebringerovou (15. místo). Velmi pěkné 10.místo získal pár Jiří Jalůvka a Natálie Výduchová v kategorii Juniorů II. První rok nastoupili v kategorii Junior II Jan Stržínek a Sarah Zemanová a pouhé dva křížky je dělily od postupu do čtvrtfinále, smolně zůstali na 25.místě.

Ve dvou kategoriích soutěžil Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou. V mládeži vytancovali 20. a v kategorii do 21 let 22.místo. Také 28. místo Tomáše Vořechovského a Karolíny Koutné v kategorii Dospělí je v nabité konkurenci pěkným výsledkem ozdobeným vynikajícím výkonem tohoto páru.

Všem blahopřeji, děkuji za vzornou reprezentaci, rodičům za podporu a už se těším na MČR ve standardních tancích.

Zobrazit samostatně »


Děkujeme za podporu v uplynulé taneční sezóně


Činnost Tanečního klubu Fortuna Zlín je spolufinancována Zlínským krajem a podporována statutárním městem Zlín.

Kontaktujte nás

Ing. Radek Felcman
+420 776 771 323
radek.felcman@tkfortuna.cz

Fakturační adresa

Taneční klub Fortuna Zlín z.s.
Filmová 412
76001 Zlín

IČ: 48472166
DIČ: CZ48472166 (není plátcem DPH)