Titul Mistrů ČR v latinskoamerických tancích putuje do TK Fortuna Zlín! GRATULUJEME!

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 28.2.2017 17:29

Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích se konalo v sobotu 25. února v pražské Lucerně, která byla diváky nabitá k prasknutí.

Především večerní část měla vynikající atmosféru, kterou si užili i Mistři ČR v kategorii Junior I, když před skvělým publikem tančili sambu vítězů. Matyáš Felcman a Klára Hejná znovu suverénně zvítězili a rozšířili sbírku fortuňáckých mistrovských titulů.

Skvěle nás reprezentovali také Alexander Kalist a Karolína Kouřilová v kategorii mládež. I když pro ně bylo konečné 4. místo zklamáním, jejich výkon byl výborný. Bohužel ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit do kategorie U21, kde by s největší pravděpodobností zvítězili. Před branami finále zůstali na 9. místě Matěj Svoboda a Sabina Kocmanová. V součtu s třetím místem na MČR ve standardních tancích může tento taneční pár pomýšlet na vynikající výsledek na „mistrovské desítce“.

Nejnabitější soutěží byla kategorie Junior II. David Huslík a Vanesa Holíková se v obrovské konkurenci 56 výborných párů s přehledem protancovali do čtvrtfinále a dělené 15. místo jim moc slušelo. Filip Chlup a Sára Ebringerová se do druhého kola neprobojovali a obsadili 49. místo, ale počty křížků v některých tancích potvrdily vzrůstající úroveň.

V soutěži jsme měli také několik tanečníků, kteří reprezentovali kluby, v nichž hostují. Adam Prágr a Nela Samsonková v se v juniorech I umístili na děleném 13. místě, Petr Kolářík a Amálie Rumpíková ve stejné kategorii vytančili čtvrtfinále a místo 23., Jakub Zaorálek a Gabriela Syrek obsadili 6. místo ve finále kategorie Junior II. Všechny tyto páry nastoupí na MČR v 10T za barvy TK Fortuna Zlín.

Děkuji všem tanečníkům za vynikající reprezentaci, rodičům a partnerům za podporu a trenérům za přípravu párů. Věřím, že se všichni uvidíme 11. března 2017 v kongresovém centru Zlín na Mistrovství ČR v 10 tancích. Přijďte fandit a užít si skvělé výkony tanečníků ve všech věkových kategoriích.

Záznam soutěží Mistrovství ČR v tanečním sportu 2017 - latinsko-americké tance, které se konaly v sobotu v Praze, odvysílá Česká televize na programu ČT Sport 1. března 2017 od 21:55 hod.

Děkujeme za podporu v uplynulé taneční sezóně


Činnost Tanečního klubu Fortuna Zlín je spolufinancována Zlínským krajem a podporována statutárním městem Zlín.

Kontaktujte nás

Ing. Radek Felcman
+420 776 771 323
radek.felcman@tkfortuna.cz

Fakturační adresa

Taneční klub Fortuna Zlín z.s.
Filmová 412
76001 Zlín

IČ: 48472166
DIČ: CZ48472166 (není plátcem DPH)