Aktuality z TK Fortuna Zlín

REGISTRACE TÁRŮ pro kategorie E až M

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 15.3.2018 8:46

Od 1.1.2018 platí pro třídy E, D, C, B, A a M povinná registrace párů, tzv. spárování. U párů soutěžících koncem roku 2017 bylo provedeno automaticky.

Pokud se Vám nebude dařit přihlásit na soutěž a budete informování o nutnosti registrace tanečního páru, informujte mne prosím. RF

Zobrazit samostatně »


MČR ve standardních tancích tentokrát bez medaile.

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 8.3.2018 10:43

Uplynulý víkend patřil Mistrovství České republiky ve standardních tancích. Soutěžilo se v Třinci a šampionát byl poprvé dvoudenní.

A to především díky velkému nárůstu počtu seniorských tanečních párů, které soutěží hned ve čtyřech věkových kategoriích. A  samozřejmě mezi nimi nechyběly ani seniorské taneční páry z TK Fortuna Zlín. Svou první velkou mistrovskou soutěž si vyzkoušeli Tomáš a Martina Chudárkovi. Nastupovali s věkovým handicapem do kategorie nejmladších seniorů, protože trochu nešťastně zvolená nominační kritéria jim neumožnila start v kategorii, do které skutečně náleží a ve které by jistě bojovali o přednější příčky, než bylo jejich 27. místo v Seniorech I. 

V kategorii Senior III se pak představili naši dlouholetí reprezentanti Josef a Marie Mikulkovi, kteří náš klub pravidelně reprezentují na soutěžích v ČR i v zahraničí a toto domácí mistrovské klání pro ně skončilo na 11. příčce.

Všechny ostatní kategorie měly svůj šampionát v neděli.

Největší zklamání ze všech našich tanečníků si prožili Jiří Jalůvka s Natáliií Výduchovou, kteří útočili na některou z medailí v kategorii do 21 let. Bohužel jen velmi těsně zůstali pod stupni vítězů na 4. místě. Přestože je to skvělé umístění, hořkost z bramborové medaile je bude asi ještě chvíli trápit. I přes velké zklamání se představili i v kategorii Dospělých, kde obsadili skvělé 14. místo.

O další finálové umístění se postarali Matyáš Felcman a Barbora Bobková. Tento nově složený pár neustále putující mezi Zlínem a Prahou, dokázal uhájit očekávanou pozici a první rok v soutěži starších juniorů získat finálové 5. místo.

Svým výkonem nás potěšili také čerství držitelé mezinárodní třídy Matyáš Paulík a Veronika Volfová. V kategorii do 21 let se probojovali do semifinále na 9. místo a v následné soutěži kategorie Dospělí jako naprostí nováčci mezi elitou porazili 15 párů a umístili se na 32 místě. 

Vyvrcholením celého dne tentokrát nebylo ani tak finále dospělých tanečních párů (při vší úctě k jejich výkonům), jako spíš soutěž profesionálních tanečních párů. V třípárovém finále složeném s vynikajících tanečních párů snad nakonec nešlo ani tak o výsledek, jako o to, že si všichni užili skvělé taneční výkony svých oblíbených tanečníků. Na parketě se představili mnohonásobní a neporazitelní mistři ČR Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová, vicemistři ČR a trenéři našich tanečních párů Michal a Klára Drhovi a mnohonásobní finalisté MČR Petr Zabystrzan a Monika Miháliková, kteří zde navíc byli v domácím prostředí. Tito profesionální tanečníci ukázali, že si váží nejen jeden druhého, ale také svých fanoušků. Přestože se bojovalo o titul Mistr ČR, páry se mezi sebou domluvily a v některých tancích předvedly společnou choreografii. Netřeba zdůrazňovat, že sportovní hala tuto show ocenila bouřlivými ovacemi. Závěr v podobě rozloučení se vítězného tanečního páru Martina a Zuzky s aktivní taneční kariérou nenechal jedno oku suché. Manželům Drhovým blahopřejeme ke stříbrným  medailím.

Uznání si zaslouží i páry, které tentokrát tancovaly pod jinou "vlajkou", ale jsou prostě naši. Petr Kolářík a Amálie Rumpíková, kteří v kategorii juniorů 1 obsadili pěkné 18. místo, byť jejich doménou je latina a manželé Jeřábkovi, kteří v kategorii dospělých získali dělené 39. místo.

Děkuji všem tanečním párům za skvělou reprezentaci a přeji  hodně sil do přípravy na poslední individuální mistrovství. Trenérům děkuji za přípravu našich tanečníků a rodičům a sponzorům za podporu.

Zobrazit samostatně »


Taneční soutěž Zlínský taneční festival 14.4.2018 v Kongresovém centru Zlín - VÝZVA K POMOCI

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 26.2.2018 14:38

Taneční klub Fortuna Zlín žádá rodiče a přátele tanečního klubu o pomoc při organizaci a finančním zabezpečení této soutěže a Galavečera festivalu.

S ohledem na velký počet soutěží to ale bez vaší finanční pomoci nezvládneme.

Dále je vítána pomoc při organizaci soutěže, zabezpečení cen a občerstvení pro porotu a stavby a rozložení tanečního parketu.

V rámci galavečera vystoupí taneční páry, které reprezentovaly klub na Mistrovství ČR 2018.

Věříme, že akce se stejně jako v minulosti zúčastní všichni současní i bývalí členové klubu a jejich rodiče a že opět pro děti připravíme příjemné prostředí a pohoštění.

Rezervační systém vstupenek bude zprovozněn od 6.3.2018.

Děkujeme za vaši pomoc a podporu.

Za TK Radek Felcman

Zobrazit samostatně »


Dvě medaile z Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 4.2.2018 14:09

V sobotu 3.2.2018 se v pražské Lucerně uskutečnilo první letošní mistrovství ČR a taneční páry TK Fortuna Zlín stály i tentokrát na stupních vítězů.

Hned v nejmladší kategorii Junior 1 to pro nás medailově zacinkalo a to zásluhou tanečního páru Adam Prágr a Nela Samsonková, kteří ve vyrovnaném souboji o mistrovský titul získali na třetím místě svou první velkou medaili a titul druhého více mistra ČR. https://www.youtube.com/watch?v=3CZpw9aCBkA

O finále statečně bojovali také Petr Kolářík a Amálie Rumpíková, kteří se po vydařeném výkonu umístili na deváté příčce.

Další medaili si odvezli naši dlouholetí skvělí reprezentanti Alexander Kalist a Karolína Kouřilová, kteří po vynikajícím výkonu získali bronz v kategorii Do 21 let. Později nastoupili také do soutěže dospělých tanečních párů, kde se probojovali do semifinále na skvělou 11 příčku a potvrdil tím svou příslušnost k české taneční špičce. https://www.youtube.com/watch?v=TjCoXqdIh2A

Další výborný výsledek vytancoval po přechodu do starší kategorie Junior 2 nově složený pár Matyáš Felcman a Barbora Bobková, kteří se přes velké zdravotní trable v průběhu přípravy probojovali do finále a obsadili konečné 4. místo. https://www.youtube.com/watch?v=rXUWUoqPqqE

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwDm8CsPJtjnaYv_WgSbKQfgRob4YAGYa

V letošním roce byla mistrovská soutěž poprvé omezena přísnými kvalifikačními kritérii a soutěžit mohli opravdu jen ti nejlepší. Náš klub reprezentovali tři taneční páry (a Amálka Rumpíková na hostování v barvách TK Classic Hodonín) a všichni dosáhli vynikajících výsledků.

Blahopřání patří také trenérovi našich tanečníků - Václavu Masarykovi, který se svou partnerkou Klárou Chovančíkovou vytancoval bronzovou medaili v hlavní mistrovské soutěži dospělých tanečních párů.

Všem trenérům děkujeme za přípravu párů TK Fortuna, rodičům za podporu a výborným fanouškům za skvělou atmosféru.

Zobrazit samostatně »


Platba ČLENSKÝCH PŘÍSPĚVKŮ TK Fortuna Zlín na nové pololetí. Termín úhrady do 9.2.2018.

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 18.1.2018 14:24

Vážení členové tanečního klubu Fortuna Zlín, žádám Vás o úhradu členských příspěvků na nové pololetí. Platby provádějte prosím na b.ú. klubu.

Baby club:

a) BC3 - 3 až 6 let     úterý 15:00 Celnice             1 400 Kč

b) BC1 - 6 až 10 let   Út a Čt 16:00                       2 600 Kč

Pro nové kluky při platbě za JEJICH první pololetí je cena poloviční.

Děti a Junioři - soutěžní páry

a) FJ2 - 8 až 13 let    Po, St a Pá dle rozvrhu       3 000 Kč

b) FJ1 - třídy D až B  Po až Pá dle rozvrhu          4 200 Kč

Mládež a dospělí

a) F3 - mládež začínající páry (Po a Čt 18:00)    1 400 Kč

b) F2 a F1 - mládež a dospělí                              4 200 Kč

    pro jednu skupinu tanců                                   3 000 Kč

    bez partnera                                                     2 500 Kč

Senioři

a) Senioři 1 - pokročilí středa                               2 900 Kč

b) Senioři 2 - méně pokročilí Út, Čt, Pá                1 700 Kč

Veškeré uvedené částky jsou za osobu. V případě prodlení platby mne prosím kontaktujte.

Platby provádějte na účet TK 2501060975/2010, variabilní symbol je datum narození ve tvaru DDMMRRRR a do poznámky uveďte jméno dítěte a oddělení

Více na: https://www.tkfortuna.cz.

Ostatní oddělení TK a TH jsou v rámci jednotlivých oddělení.

RF

Zobrazit samostatně »


"Dobře Zlín! Galavečer byl fantastický!"

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 11.1.2018 9:01

To jsou slova oficiálního příspěvku ČSTS na Facebooku, ale pochvalných komentářů zde najdete mnohem víc. TV záznam ČT sport v pátek 12.1.2018 ve 20:55

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12127266217-...

Jsme za to moc rádi, protože Galavečer tanečního sportu, který uspořádal TK Fortuna v neděli 7. ledna v Kongresovém centru Zlín, se opravdu povedl. Stálo to obrovské úsilí a velké množství práce, ale i díky pomoci vás rodičů a tanečníků jsme opět ukázali české taneční veřejnosti, že umíme pořádat skvělé akce :o).

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě celého třídenního pracovního setkání vedení ČSTS, funkcionářů, porotců a trenérů, tanečních párů i závěrečného Galavečera. Především rodičům, kteří opět v brzkých ranních a pozdních nočních hodinách montovali a demontovali taneční parket, skvěle pracujícímu a sehranému týmu pod vedením manželů Jeřábkových, Ing. Kateřině Holíkové za zajištění a přípravu cen od společnosti Vitar, dětem z formace Mama Mia za zahájení večerního programu a vůbec každému, kdo přiložil ruku k dílu.

V neposlední řadě děkuji také všem sponzorům a partnerům akce, divákům a fanouškům - zachovejte nám přízeň i nadále, máme v hledáčku další zajímavé akce :o). Galavecer_tanecniho_sportu_2018_plakat_A2_nahled.pdf

Zobrazit samostatně »


Vážení rodiče a fortuňáci, blíží se GALAVEČER TANEČNÍHO SPORTU 7.1.2018 - ŽÁDOST O POMOC.

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 1.1.2018 18:38

Taneční klub Fortuna Zlín byl poctěn organizací této pro Zlín mimořádné akce za účasti televize - oceňování nejlepších sportovců tanečního sportu v ČR

ŽÁDÁME opět O POMOC se stavbou a úklidem TANEČNÍHO PARKETU v časech:

1) stavba v neděli ráno 7.1.2018 v 4:00 v KUC Zlín

2) úklid v neděli večer 7.1.2018 po akci ve 21:15 v KUC Zlín (na cca 60 minut)

Více informací o akci naleznete na

http://www.csts.cz/cs/Content/View/1679

Plakát a pozvánku zde v odkazech.

Hostem večera je zpěvačka a herečka Hana Holišová. Akci uvádí Jan Onder a Hana Felcmanová.

Za Vaši výpomoc si opět zasloužíte 4 ks nemístenkových vstupenek na akci. 

 

Zobrazit samostatně »


ORGANIZACE tanečních kurzů PRO DOSPĚLÉ - poslední lekce 1.pololetí a první lekce 2.pololetí

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 1.1.2018 17:51

Druhé pololetí tanečních pro DOSPĚLÉ je již organizováno pod TK Fortuna Zlín. Zajímavější choreografie, možné soutěže, platba na jiný účet!

VEŠKERÁ VÝUKA V TANEČNÍM STUDIU ZAČÍNÁ AŽ OD PONDĚLÍ 8.1.2018!

V případě zájmu v vstupenky na Galavečer tanečního sportu 7.1.2018 si je můžete vyzvednout ve čtvrtek 4.1. od 14:00 do 20:00.

Poslední hodiny tanečních kurzů pro DOSPĚLÉ proběhnou:
- pro úterní kurzy v úterý 9.1.2018 

- pro čtvrteční kurz ve čtvrtek 18.1.2018

- pro páteční kurzy v pátek 19.1.2018 - začátečníci zahajují již v 18:45!

  Tedy o hodinu dříve.

Druhé pololetí začíná dle rozvrhu na www.

Platby prosím poukazujte na účet: 2501060975/2010, variabilní symbol je datum narození ve tvaru DDMMRRRR a do poznámky uveďte jméno a příjmení a oddělení "DOSPĚLÍ a den kurzu".

Pro taneční pro dospělé ZAČÁTEČNÍKY, kteří se z různých důvodů nemohli zúčastnit kurzů na konci roku, nebo si potřebují zopakovat tance, organizujeme OPAKOVACÍ HODINU, která proběhne v úterý 16.1.2018 v čase 18:00 až 19:30.

Těší se na Vás manželé Felcmanovi. 

Zobrazit samostatně »


ORGANIZACE tanečních kurzů PRO MLÁDEŽ - poslední lekce 1.pololetí a první lekce 2.pololetí

Zveřejnil Ing. Radek Felcman - 1.1.2018 17:38

Druhé pololetí tanečních pro mládež je již organizováno pod TK Fortuna Zlín. Zajímavější choreografie, možné soutěže, platba na jiný účet!

Poslední hodina kurzů tanečních pro mládež je:

- pro pondělní kurzy v pondělí  8.1.2018 

- pro čtvrteční kurz ve čtvrtek 18.1.2018.

VEŠKERÁ VÝUKA V TANEČNÍM STUDIU ZAČÍNÁ AŽ OD PONDĚLÍ 8.1.2018!

Druhé pololetí plynule navazuje na první jen pondělní kurzy jsou sloučeny do času od 18:00 do 19:30 - pokud někomu tato skupina nevyhovuje, může navštěvovat čtvrteční od 18:00 do 19:30.

Druhé pololetí tedy začíná:

- pro pondělní kurzy v pondělí 15.1.2018 od 18:00 do 19:30
- pro čtvrteční kurz ve čtvrtek 25.1.2018 od 18:00 do 19:30.

Kurzovné (ČP TK Fortuna Zlín) je 1.400,- Kč na 20 týdnů!

Platba na účet: 2501060975/2010, variabilní symbol je datum narození ve tvaru DDMMRRRR a do poznámky uveďte jméno a příjmení a oddělení F3.

Slevy pro finalisty soutěží 8. a 9.12.2017 jsou na osobu:

1. místo ........................  500,- Kč (platba    900,- Kč)

2. místo ........................  400,- Kč (platba 1.000,- Kč)

3. místo ........................  300,- Kč (platba 1.100,- Kč)

ostatní finálová umístění 200,- Kč (platba 1.200,- Kč).

Přejeme hodně tanečních a osobních úspěchů v novém roce a HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ. Zobrazit samostatně »


Děkujeme za podporu v uplynulé taneční sezóně


Činnost Tanečního klubu Fortuna Zlín je spolufinancována Zlínským krajem a podporována statutárním městem Zlín.

Kontaktujte nás

Ing. Radek Felcman
+420 776 771 323
radek.felcman@tkfortuna.cz

Fakturační adresa

Taneční klub Fortuna Zlín z.s.
Filmová 412
76001 Zlín

IČ: 48472166
DIČ: CZ48472166 (není plátcem DPH)